Pojištění vkladů a další zákonné úpravy

Vklady včetně úroků u Československého úvěrního družstva jsou pojištěny podle zákona až do výše 100.000 eur tj. ve stejné výši jako u bank nebo stavebních spořitelen.

Na základní členské vklady ani na další členské vklady členů družstva se nevztahuje pojištění pohledávek z vkladů, za členský vklad tedy nenáleží v případě platební neschopnosti družstevní záložny náhrada z Fondu pojištění vkladů.

 

Pojištění vkladů u družstevních záložen se řídí zákonem č.87/1995 Sb., o spořitelních a úvěrních družstvech, ve znění pozdějších předpisů a to přímo v § 14 - Pojištění vkladů členů. Tento paragraf se odvolává na zákon č.21/1992 o bankách, §41 a) a následující.

Zákon o spořitelních a úvěrních družstvech najdete např. na webových stránkách ČNB: 

https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/legislativni-zakladna/banky-a-druzstevni-zalozny/pravni-predpisy/


Zákon o bankách najdete tamtéž: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/legislativni-zakladna/banky-a-druzstevni-zalozny/pravni-predpisy/


Dohled nad družstevními záložnami najdete rovněž na stránkách ČNB (www.cnb.cz) v sekci Dohled a regulace/Seznamy a evidence/Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů. Zde zvolíte možnost „Přímé vyhledávání“, zadáte název subjektu Československé úvěrní družstvo nebo .

 

Rovněž je možné zavolat na Českou národní banku a potvrdit si informaci o dohledu a pojištění vkladů přímo tam. Telefonní číslo na ústřednu je 224 411 111, nebo volejte přímo na "zelenou linku" 800 160 170.

 

Jako všechny pojištěné instituce jsme povinni přispívat do Fondu pojištění vkladů. Československé úvěrní družstvo naleznete na webových stránkách Fondu pojištění vkladů v sekci Pojištěné instituce - odkaz http://www.fpv.cz/cs/kde-je-pojisteno.html

 

Doufáme, že Vás výše uvedené informace přesvědčí, že své finanční prostředky můžete s důvěrou uložit u Československého úvěrního družstva.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace